Wiktor KORECKI

 (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Komorów koło Warszawy)

Wiktor Korecki studiował w Szkole Malarskiej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeniósł się do Warszawy. Tu założył pracownię, która spłonęła wraz z jego dorobkiem artystycznym w czasie Powstania Warszawskiego. Sam artysta dostał się do obozu w Pruszkowie, potem do obozu pracy w Lipsku. Powrócił do kraju w 1946 roku i zamieszkał najpierw w Komorowie, a następnie w Milanówku. Malował farbami olejnymi. Chętniej tworzył zimowe pejzaże. W okresie międzywojennym brał wielokrotnie udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego malarstwo pejzażowe cieszyło się zawsze szerokim uznaniem. Malarz często podejmował w pejzażach trudne motywy ¶wiatła o zachodzie słońca lub przy zapadaj±cym zmroku.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 26 prace tego autora

Wiktor KORECKI ,Wrzosowisko , olej, płótno, 65 x 95 cm

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Chata w ¶niegu , olej, tektura, 33,5 X 50 cm

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)

Cena uzyskana:

7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)

Wiktor KORECKI ,Wrzosowisko , olej, płótno, 43,5 x 53,5 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż wiejski , olej, płótno, 43,5 x 58,5 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Łowienie ryb , olej, płótno, 43,5 x 53,5 cm

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Rozlewisko z kaczeńcami , olej, tektura, 25 x 35 cm

Numer katalogowy:53

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(1562,50USD, 1176,47EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Chata nad wod± , olej, płyta, 40 x 60 cm

Numer katalogowy:66

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(2258,06USD, 1715,69EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,W zimowy wieczór, olej, płótno, 66 x 90 cm

Numer katalogowy:110

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(1363,64USD, 1000,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(1818,18USD, 1333,33EUR)

Wiktor KORECKI ,Młyn, około 1930 , olej, tektura, 35 x 50 cm

Numer katalogowy:67

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Zim± na polowaniu, około 1935 , olej, tektura, 50 x 35 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Zachód słońca nad brzegiem stawu, około 1950 , olej, tektura, 35 x 49 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż z kaczeńcami, około 1950 , olej, płótno, 51 x 61 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż zimowy , olej, płyta, 50 x 74,5 cm

Numer katalogowy:92

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Zimowa noc , olej, tektura, 34,5 x 49 cm

Numer katalogowy:81

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż - zimowy dzień , olej, płótno, 50 x 60 cm

Numer katalogowy:80

Cena wywoławcza:

5500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż ze starym młynem, około 1930 , olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 88,5 cm

Cena wywoławcza:

12500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

12500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż zimowy, około 1935 , olej, tektura, 35 x 48 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Dworek, około 1935 , olej, tektura, 23 x 25 cm

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż z chałup± i malwami, około 1930 , olej, tektura, 28 x 37 cm

Numer katalogowy:75

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż z młynem, około 1970 , ole, tektura, 35,5 x 60 cm

Numer katalogowy:77

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Wiejska zagroda w ¶niegu , olej, płótno, 61 x 92 cm

Numer katalogowy:79

Cena wywoławcza:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,O zachodzie słońca , olej, płótno, 54 x 61,5 cm

Numer katalogowy:105

Cena wywoławcza:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Pejzaż wiosenny z kaczeńcami , olej, płótno, 69 x 99,5 cm

Numer katalogowy:78

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Sanna , olej, tektura, 47 x 56,5 cm;

Numer katalogowy:129

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Numer katalogowy:60

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Le¶na droga zim± , olej, tektura, 34 x 46 cm

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)