Wincenty WODZINOWSKI

 (1866 Igołomia koło Miechowa - 1940 Kraków)

Wincenty Wodzinowski edukację artystyczną rozpoczął od warszawskiej Klasy Rysunkowej. Następnie studiował u J. Matejki w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w akademii monachijskiej u A. Wegnera. Tu otrzymał za jedną z prac srebrny medal. W 1892 roku osiadł w Swoszowicach pod Krakowem. Malował portrety, obrazy religijne i alegoryczne, ale najbardziej interesowała go tematyka etnograficzna, zaczerpnięta z podkrakowskiej wsi. Z tymi motywami zaprezentował się w roku 1888 na wystawie malarzy, tak zwanych chłopomanów, w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. I tym przedstawieniom pozostał wierny na długie lata. Również w okresie międzywojennym powstało w jego pracowni dużo scen z udziałem barwnych typów chłopskich. Malarz z upodobaniem ukazywał wiejskie obyczaje i zabawy, czynił to z domieszką sympatii i humor, udane sceny - powtarzał.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora

Wincenty WODZINOWSKI,Zatroskana gospodyni , olej, płótno, 44 x 51,5 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wincenty WODZINOWSKI,Chłopska para , olej, tektura, 34,5 x 49 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(1290,32USD, 980,39EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wincenty WODZINOWSKI,Podsłuchana rozmowa, około 1930 , olej, tektura, 70 x 98 cm

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wincenty WODZINOWSKI,Z krakowskiej wsi, około 1930 , olej, płyta, 50 x 70 cm

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wincenty WODZINOWSKI,Zaloty , olej, płótno, 49 x 75 cm

Numer katalogowy:44

Cena wywoławcza:

5500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)