Wojciech KOSSAK

 (1857 Paryż - 1942 Kraków)

Wojciech Kossak kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza oraz w akademii w Monachium. Następnie kontynuował naukę w paryskiej École des Beaux-Arts. W 1895 wyjechał do Berlina, gdzie otrzymywał zamówienia cesarza Wilhelma II, następnie pracował w Londynie i Wiedniu. W 1915 został profesorem w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Wielokrotnie wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych i Paryża. Jego twórczość cieszyła się niezwykłą popularnością, zwłaszcza batalistyka, tematyka myśliwska oraz portrety o charakterze reprezentacyjnym. Malarz trafiał zwłaszcza w gust ziemiaństwa. Był wielokrotnie nagradzany. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na Salonach paryskich, w Wiedniu, w Monachium, w Berlinie i w Rosji. Jego obrazy znajdują się w wielu polskich muzeach oraz w zbiorach prywatnych.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 11 prac tego autora

Wojciech KOSSAK ,Spotkanie przy młynie , olej, płótno, 75 x 100 cm

Numer katalogowy:74

Cena wywoławcza:

40000.00 PLN
(12903,23USD, 9803,92EUR)

Cena uzyskana:

55000.00 PLN
(17741,94USD, 13480,39EUR)

Wojciech KOSSAK ,Ostatni Czwartak, 1901 , akwarela, papier, 38 x 32 cm

Numer katalogowy:77

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Portret panicza na koniu, 1931 , olej, płótno, 68 x 83 cm

Cena wywoławcza:

25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Szwoleżer polski w starciu z pruskim huzarem (z I pułku leibhuzarów), 1914 , olej, deska, 60 x 50 cm

Numer katalogowy:62

Cena wywoławcza:

45000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

48000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Ułan jazłowiecki z meldunkiem, 1929 , olej, płótno naklejone na tekturę, 71 x 50 cm

Numer katalogowy:49

Cena wywoławcza:

30000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

40000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Siostra miłosierdzia na linii bojowej pod Warszawą, około 1910 , olej, płótno, 82 x 66 cm

Numer katalogowy:109

Cena wywoławcza:

50000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Napad wilków, 1909 , olej, płótno, 70,5 x 100,5 cm

Cena wywoławcza:

38000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

40000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Napoleon i sfinks, 1902 , olej, płótno, 68 x 83cm

Numer katalogowy:44

Cena wywoławcza:

30000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

32000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław TONDOS ,Wojciech KOSSAK ,Widok na wejście do Katedry Wawelskiej , akwarela, papier, 56 x 78 cm

Numer katalogowy:84

Cena wywoławcza:

13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Gwiazdka legionowa, 1915 , olej, płótno, 82 x 72 cm

Numer katalogowy:94

Cena wywoławcza:

32500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech KOSSAK ,Atak strzelców konnych na artylerię rosyjską*, 1925 , olej, płótno, 60,5 x 55 cm

Numer katalogowy:93

Cena wywoławcza:

55000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

60000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)