Ryszard GAWLIKOWSKI

 (1877 Berlin - 1956 Tarnów)

Ryszard Gawlikowski w latach 1893-1898 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego. Studia kontynuował w akademii monachijskiej pod kierunkiem C. Marra. Uzupełnieniem studiów były podróże artystyczne do Wenecji, Wiednia i Chorwacji. Mieszkał we Lwowie, po II wojnie światowej osiadł w Tarnowie. Od 1901 roku był członkiem Związku Artystów Polskich we Lwowie. Swoje prace wystawiał w latach 1904-1939 między innymi w Lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1925 roku brał udział w wystawie zorganizowanej w Salonie Stowarzyszenia Artystów w Poznaniu. Od 1945 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Malował głównie pejzaże, portrety znanych osobowości lwowskich, typy huculskie.

Ryszard GAWLIKOWSKI ,Dziewczyna , olej, płótno, 34,5 x 24,5 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(1612,90USD, 1225,49EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)