Jacek ŻUŁAWSKI

 (1907 Kraków - 1976 Warszawa)

Jacek Żuławski studia artystyczne rozpoczął w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1928 roku pod kierunkiem Wojciecha Weissa i Władysława Jarockiego. Wraz z pracownią Felicjana Kowarskiego przeniósł się do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych , gdzie podjął studia w zakresie malarstwa ściennego. W roku 1935 wyjechał do Paryża, by kontynuować naukę w pracowni Józefa Pankiewicza. Już przed wojną związał się ze środowiskiem artystycznym Wybrzeża. Wystawiał swoje prace w 1937 roku w Galerii Bernheim Jedne w Paryżu, w 1954 w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Po II wojnie światowej z grupą innych twórców organizował Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych w Gdańsku. Malował głównie w technice olejnej, tworzył kameralne martwe natury, pejzaże, akty. Wykonał również liczne polichromie na zamku w Gołuchowie na gdańskim i warszawskim Starym Mieście.

Jacek ŻUŁAWSKI,Kwiaty w wazonie , olej, płótno, 58 x 34 cm

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(757,58USD, 555,56EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(757,58USD, 555,56EUR)