Iwan TRUSZ

 (1869 Wysocko - 1941 Lwów)

Iwan Trusz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W czasie studiów odbywał podróże do Wiednia i Monachium, gdzie naukę pobierał w szkole A. Ažbego Po studiach również bardzo dużo podróżował, był we Włoszech, w Egipcie, w Palestynie, na Krymie. Na stałe związał się z lwowskim środowiskiem artystycznym. Przede wszystkim malował pejzaże z Ukrainy, także stworzył wiele krajobrazów w czasie swoich podróży zagranicznych. Poza tym podejmował się malowania portretów oraz scen rodzajowych z życia Hucułów. W poszukiwaniu motywów krajobrazowych udawał się na Huculszczyznę, na Krym lub w okolice Kijowa. Swoje prace często wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Krakowie, we Lwowie i w Kijowie. Uprawiał również ilustratorstwo oraz krytykę artystyczną.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 10 prac tego autora

Iwan TRUSZ ,Pejzaż o zachodzie słońca , olej, tektura, 45 x 59 cm

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

25000.00 PLN
(6024,10USD, 6250,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Roma-Via Appia , olej, tektura, 45 x 32,5 cm

Numer katalogowy:72

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(3636,36USD, 2666,67EUR)

Cena uzyskana:

15000.00 PLN
(4545,45USD, 3333,33EUR)

Iwan TRUSZ ,Ogród, około 1910 , olej, tektura, 35 x 45 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Pejzaż nadmorski, około 1910-1920 , olej, tektura, 37,5 x 27 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Pejzaż z cyprysami, około 1910-1920 , olej, tektura, 16 x 20,5 cm

Cena wywoławcza:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,a. Pejzaż z cyprysami i drogą, około 1910 -1920; b. Pejzaż z cyprysami nad morzem, około 1910 - 1920 , a. olej, tektura; b.olej, tektura;, a.17 x 21 cm; b. 17 x 21 cm

Numer katalogowy:71

Cena wywoławcza:

7400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

9200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Pejzaż krymski , olej, karton, 16 x 21 cm

Numer katalogowy:95

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Samotne drzewa , olej, tektura, 22 x 35 cm

Numer katalogowy:65

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Pejzaż , olej, płyta, 46,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Pejzaż zimowy , olej, płyta, 18 x 14 cm

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)