Adolf (Abraham) BEHRMANN

 (1876 Ryga - 1942 getto w Białymstoku)

Adolf Behrmann studiował w monachijskiej akademii w latach 1900 – 1904, a następnie, od 1905 do roku 1910, w Paryżu. Odbył wiele podróży, między innymi do Włoch, Francji, Hiszpanii, Maroka, Tunisu, Egiptu, i Palestyny. Na stałe mieszkał w Łodzi. Malował głównie pejzaże, sceny rodzajowe, portrety i kompozycje kwiatowe. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, w Łodzi i za granicą, w Nowym Jorku, w Hamburgu, w Maroku. Nielicznie zachowane do dzisiaj obrazy artysty znajdują się, poza kolekcjami prywatnymi, w zbiorach Muzeum Narodowego i w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora

Adolf (Abraham) BEHRMANN,Martwa natura z kieliszkami , olej, tektura, 66 x 49 cm

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(1578,95USD, 1428,57EUR)

Cena uzyskana:

6600.00 PLN
(1736,84USD, 1571,43EUR)

Adolf (Abraham) BEHRMANN,Pejzaż z Kazimierza , olej, płótno naklejone na tekturę, 10 x 20 cm

Numer katalogowy:69

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adolf (Abraham) BEHRMANN,Orientalne podwórko , olej, tektura, 43 x 29 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(1212,12USD, 888,89EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(1212,12USD, 888,89EUR)

Adolf (Abraham) BEHRMANN,Pejzaż nadmorski , olej, tektura, 39 x 51 cm

Numer katalogowy:51

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adolf (Abraham) BEHRMANN,Róże , olej, tektura, 33,5 x 30 cm

Numer katalogowy:99

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)