Michał Gorstkin WYWIÓRSKI

 (1861 Warszawa - 1926 Warszawa)

Michał Wywiórski studiował w akademii monachijskiej w latach 1883 - 1887. Uczył się również w prywatnych pracowniach J. Brandta i A. Wierusza-Kowalskiego. W 1894 roku jego obraz "Z puszczy litewskiej" przyniósł mu wyróżnienie w postaci medalu drugiej klasy. W 1895 roku przeniósł się do Berlina. W roku 1900 odbył podróż z Wojciechem Kossakiem do Hiszpanii i Egiptu, przygotowując się wspólnie do malowania panoram. Zasłynął przede wszystkim jako malarz pejzaży. W tej dziedzinie osiągał sukces, a jego wypowiedzi malarskie były samodzielne, pełne zaangażowania i znawstwa. Natomiast w podejmowanych scenach egzotycznych, z udziałem Tatarów, Czerkiesów, wykazywał silne przywiązanie do tego, czego nauczył się w pracowniach wielkich "monachijczyków".

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 10 prac tego autora

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Polowanie , olej, deska, 54 x 29,5 cm

Cena wywoławcza:

70000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

70000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Stary park , olej, płótno naklejone na tekturę, 22 x 31,5 cm

Numer katalogowy:48

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(1406,25USD, 1058,82EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Pejzaż z drzewem , olej, płótno naklejone na tekturę, 18,5 x 28,5 cm

Numer katalogowy:47

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(1406,25USD, 1058,82EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Krajobraz skalny , olej, deska, 29,5 x 18,5 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(1406,25USD, 1058,82EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Stodoła pod strzechą , olej, tektura, 19 x 30 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Drzewa nad wodą, olej, tektura, 21 x 31,5 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)

Cena uzyskana:

3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Z gór olbrzymich, olej, tektura, 19 x 30 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)

Cena uzyskana:

3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Ostatni promień - motyw z Podola, 1904 , olej, tektura, 35 x 87,5 cm

Numer katalogowy:63

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Odwilż, 1907 , pastel, papier, 75 x 105 cm

Cena wywoławcza:

16000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

16200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI ,Staw w parku , olej, tektura, 45 x 75 cm

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)