Wlastimil HOFMAN

 (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Wlastimil Hofman studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie między innymi u J. Stanisławskiego i L. Wyczółkowskiego. W latach 1899 – 1902 naukę kontynuował w Paryżu w École des Beaux-Arts. Od roku 1920 zamieszkał na stałe w Krakowie. Przystąpił, jako współzałożyciel, do „Grupy Pięciu” i do „Grupy Zero”, należał również do Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i do czeskiego związku artystów „Manes”. Ta działalność uzupełniała jego bardzo czynny i twórczy tryb życia. Bardzo dużo wystawiał i bardzo dużo malował. Po wojennej tułaczce przez terytorium Związku Radzieckiego i Bliski Wschód wrócił do Krakowa w 1946 roku, a w rok później osiadł na stałe w Szklarskiej Porębie. Już za życia cieszył się bardzo szeroką sławą. Zwłaszcza wysoko oceniano jego symboliczne kompozycje wypełnione na poły fantastycznymi postaciami. Malował portrety, pejzaże, sceny z życia wsi, ale nader często nadawał tym przedstawieniom nastrój dziwności, bajkową tajemniczość i nostalgiczną nastrojowość. Formą nawiązywał do doświadczeń artystycznych malarzy młodopolskich, co świetnie uzupełniało pełną symboli wymowę jego dzieł.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 25 prace tego autora

Wlastimil HOFMAN ,Starość, 1918 , olej, sklejka, 40 x 73,5 cm

Cena wywoławcza:

29000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

29000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Żyd ze Zwierzyńca , olej, sklejka, 25 x 35 cm

Numer katalogowy:72

Cena wywoławcza:

14000.00 PLN
(4375,00USD, 3294,12EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Krakus z papierosem , olej, sklejka, 25 x 34 cm

Numer katalogowy:71

Cena wywoławcza:

13000.00 PLN
(4062,50USD, 3058,82EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Tryptyk z aniołami , olej, płótno, tektura, 10 x 31 cm

Numer katalogowy:70

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(2187,50USD, 1647,06EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Zaduma nad ptaszkiem, 1931 , olej, płyta, 50,5 x 61 cm

Numer katalogowy:51

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(3225,81USD, 2450,98EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Portret Steffena Augustyna*, 1941, olej, płyta, 29,5 x 26 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(1060,61USD, 777,78EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Portret Steffena Augustyna*, 1942, olej, płyta, 46 x 38 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(1060,61USD, 777,78EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Starzec i Anioł, około 1920-1930 , olej, dykta, 35,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Portret mężczyzny w kapeluszu, około 1950 , olej, dykta, 11,5 x 11 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

11500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Polonia i Żołnierz Polski - scena alegoryczna, około 1920 , olej, płótno, 252 x 205 cm

Numer katalogowy:63

Cena wywoławcza:

80000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

90000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Portret mężczyzny, 1947 , olej, płyta, 28 x 25 cm

Numer katalogowy:56

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Opłakiwanie - dwie siostry, 1930 , olej, płyta, 30 x 65 cm

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

7500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

7500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Starość i młodość, około 1930 , olej, tektura, 35 x 49 cm

Numer katalogowy:74

Cena wywoławcza:

22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

26000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Portret Jacka Malczewskiego, 1928 , olej, tektura, 40,5 x 32,5 cm

Numer katalogowy:68

Cena wywoławcza:

22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

30000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Wiosna, 1922 , olej, tektura, 57,5 x 68 cm

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Autoportret z dwiema postaciami, około 1925 , olej, tektura, 17,3 x 39 cm

Numer katalogowy:88

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Satyr, 1927 , olej, tektura, 26 x 33 cm

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Dwie postacie z pucharem, około 1920 , olej, płótno, 54,5 x 65 cm

Numer katalogowy:57

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Zamyślona dziewczyna, 1928 , olej, płótno naklejone na tekturę, 18,5 x 31,5 cm

Numer katalogowy:49

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Głowa kobiety w profilu, około 1930 , olej, tektura, 9,5 x 13 cm

Numer katalogowy:61

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Dziewczyna z koralami we włosach, około 1925-1930 , olej, tektura, 13 x 11,5 cm

Numer katalogowy:60

Cena wywoławcza:

2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Chrystus Frasobliwy, 1968 , olej, płótno, 75 x 61 cm

Cena wywoławcza:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Dwie dziewczyny, 1947 , olej, tektura, 46 x 71 cm

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Głowa dziewczyny, 1923 , olej, płótno, 22,5 x 22,5 cm

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Madonna, 1943 , olej, karton, 28,5 x 27 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)