Adam SETKOWICZ

 (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Adam Setkowicz malarstwa uczył się u T. Axentowicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1897-1898. Malował akwarelą i techniką olejną. Najchętniej podejmował tematy rodzajowe, często zaczerpnięte z polskiej wsi. Ukazywał urodę rodzimego pejzażu i swojskich obyczajów. Chociaż najbardziej znane są jego kompozycje z zaprzęgami w zimowej scenerii i sielskie widoki polskiej wsi, sporadycznie odwoływał się również do innych tematów - na przykład widoków miejskich.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora

Adam SETKOWICZ ,Przerwa w polowaniu, 1903 , olej, płótno, 31 x 39 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(909,09USD, 813,95EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adam SETKOWICZ ,Rozmowy przy saniach , akwarela, papier, 14,5 x 29 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(779,22USD, 697,67EUR)

Cena uzyskana:

3000.00 PLN
(779,22USD, 697,67EUR)

Adam SETKOWICZ ,Jagna, około 1920-1930 , olej, płótno naklejone na tekturę, 34,5 x 49,5 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adam SETKOWICZ ,Widok Rynku Głównego w Krakowie z kościołem Mariackim i pod wezwaniem Sw. Wojciecha, około 1920-1930 , akwarela, papier, 34,5 x 24 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

2200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adam SETKOWICZ ,Sanna , akwarela, papier, 14 x 25,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)