Włodzimierz ZAKRZEWSKI

 (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)

Włodzimierz Zakrzewski studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. W czasie II wojny światowej kontynuował naukę w Moskwie, tam projektował plakaty wojenne. Po wojnie wrócił do Polski. Został profesorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dużo podróżował, chętnie malował widoki odwiedzanych przez siebie miast. Odwiedzał Włochy, Francję, Stany Zjednoczone. Miał dużo wystaw indywidualnych, zarówno w Polsce, jak też za granicą.

Włodzimierz ZAKRZEWSKI ,Ulica Freta w Warszawie, 1963 , olej, płótno, 46 x 62 cm

Numer katalogowy:72

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Włodzimierz ZAKRZEWSKI ,Widok na ulicę Foksal w Warszawie, 1980 , olej, płótno, 46 x 61 cm

Numer katalogowy:63

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)