Barthèlèmy MENN

 (1815 Genewa - 1893 Genewa)

Barthèlèmy Menn uczył się malarstwa u L. Dorcière i L. Lugardon w Genewie, a od 1833 roku u J. A. D. Ingres w Paryżu. Artysta w 1835 roku wyjechał do Rzymu, po trzech latach wrócił do Paryża. Zaczął uprawiać pejzaż, zaprzyjaźnił się z Ch. F. Daubigny, Th. Rousseau, J. B. C. Corot, E. Delacroix. Zbliżył się do szkoły malarskiej Barbizon. Po powrocie do Genewy w 1843 roku rozpoczął działalność dydaktyczną jako wykładowca w szkole rysunku należącej do Kunstgesellschaft. Poprzez swoje nowatorskie wśród szwajcarskich malarzy podejście do problemu natury, które wyniósł z kontaktów z barbizończykami, stał się osobowością w życiu artystycznym tego kraju. Wywierał duży wpływ na swoich rodaków zajmujących się malarstwem. Jego obrazy, które urzekały współczesnych nastrojowością oraz świetnym opanowaniem rzemiosła, znajdują się dzisiaj we wszystkich ważniejszych muzeach szwajcarskich, między innymi w Genewie, Bazylei, Zurichu.

Barthèlèmy MENN ,Trójka muzykantów, 1837 , olej, płótno (dublowane), 144 x 120 cm;

Numer katalogowy:76

Cena wywoławcza:

50000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)