Józef KOSIŃSKI

 (1753 Kraków - 1821 Warszawa)

Józef Kosiński był uczniem M. Bacciarellego. Działał głównie na dworze króla Stanisława Augusta, malował przede wszystkim miniatury portretowe. Portretował również króla. Natomiast jego pierwsze datowane dzieło to portret księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego z 1789 roku. Obok miniatur portrety olejne były głównym zajęciem artystycznym malarza. Odegrał znaczną rolę jako dydaktyk. Jego liczne dzieła, miniatury i olejne wizerunki – przechowywane są w dużej części w państwowych zbiorach muzealnych.

Józef KOSIŃSKI ,Portret księcia Józefa Poniatowskiego*, w mundurze, ze wstęgą i gwiazdą Krzyża Wielkiego Virtuti Militari, około 1815 – 1820 , olej, płótno, 77 x 62,5 cm

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)