Otto Edward BORZEMSKI

 (działał w latach 1926 - 1938)

Otto Edward Borzemski zadebiutował na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 1926. Do 1930 roku mieszkał w Warszawie. W latach 1931 – 1937 działał we Lwowie. Następnie przeniósł się do Włoch koło Warszawy, a od 1938 roku ponownie zamieszkał w Warszawie. Jego obrazy pojawiają się sporadycznie na polskich aukcjach dzieł sztuki. Najczęściej są to pejzaże, malowane szerokimi śmiałymi pociągnięciami pędzla. Zawsze ich radosna kolorystyka, złożona z nasyconych barw, wpływa na ich dekoracyjność. Szerokie plamy i interesujący sposób rozwiązywania zagadnień światła i cienia dowodzi, że malarz świetnie nadążał za tendencjami malarstwa lat dwudziestych – tworząc dzieła atrakcyjne i modne zarazem.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora

Otto Edward BORZEMSKI,Pejzaż morski z łódką i chmurami „Cisza na morzu” , olej, płótno, 50 x 66 cm

Numer katalogowy:55

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(843,37USD, 875,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Otto Edward BORZEMSKI,Pejzaż z chmurami , olej, płótno, 44 x 33,5 cm

Numer katalogowy:64

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(1298,70USD, 1162,79EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Otto Edward BORZEMSKI,Łodzie, olej, płótno, 33 x 44,5 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(1093,75USD, 823,53EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Otto Edward BORZEMSKI,Kobieta z naręczem maków , olej, płótno, 40,5 x 34,5 cm

Numer katalogowy:87

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Otto Edward BORZEMSKI,Widok na Stare Miasto od Pragi, 1927 , olej, tektura, 9,3 x 15 cm

Numer katalogowy:86

Cena wywoławcza:

500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Otto Edward BORZEMSKI,Pejzaż - późnym popołudniem , olej, płótno, 34 x 44 cm

Numer katalogowy:73

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)