Józef RAPACKI

 (1871 Warszawa - 1929 Olszanka koło Skierniewic)

Józef Rapacki studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona oraz w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1886 - 1887. Naukę kontynuował w monachijskiej akademii do 1889 roku. Po studiach działał w Warszawie, kilkakrotnie odbywał podróże do Włoch. W latach 1900 - 1907 mieszkał w Krakowie. A od 1907 roku osiadł w Olszance. Najchętniej malował pejzaże, początkowo w ciemniejszej tonacji, z czasem rozjaśnił znacznie paletę pod wpływem francuskich impresjonistów. Poszukiwał nastrojowych elementów pejzażu, często udane motywy i ulubione przez artystę powracały w jego twórczości wielokrotnie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora

Józef RAPACKI ,Pejzaż z brzozami, około 1920 , olej, tektura, 54 x 38 cm

Numer katalogowy:58

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Droga przez pola, 1915 , olej, płótno, 100 x 118 cm

Numer katalogowy:68

Cena wywoławcza:

80000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

84000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Pejzaż zimowy - przelot ptaków przed zachodem słońca, 1916 , olej, płótno naklejone na tekturę, 47 x 62 cm

Numer katalogowy:58

Cena wywoławcza:

25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

28000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Pejzaż zimowy z brzozami, około 1920 , akwarela, gwasz, papier, 50 x 68,5 cm

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Wędrowny rzemieślnik, około 1915 , autolitografia, papier, wymiary karty 49 x 34 cm

Numer katalogowy:71

Cena wywoławcza:

900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Pejzaż - Strumień na wiosnę, 1921 , olej, płótno, 152 x 100,5 cm

Numer katalogowy:53

Cena wywoławcza:

60000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,"W drodze do Emaus" - autoportret, około 1925 , kredka, węgiel, papier, 95,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Pejzaż z kaczeńcami , olej, płótno naklejone na tekturę, 17 x 27 cm

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef RAPACKI ,Pejzaż z rozlewiskami , olej, dykta, 24 x 40 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)