Olga BOZNAŃSKA

 (1865 Kraków - 1940 Paryż)

Olga Boznańska uczyła się najpierw rysunku u swojej matki, u H. Lipińskiego i K. Pochwalskiego. W latach 1884-1886 uczęszczała na Wyższe Kursy dla Kobiet A. Baranieckiego. Od 1886 roku uczyła się w Monachium u K. Kircheldorfa i W. Durra. Podróżowała do Berlina, Wiednia, Szwajcarii. Zadebiutowała w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1886 roku. Wystawiała dużo, w Polsce i za granicą, uzyskiwała pochwały krytyki, nagrody, wyróżnienia. Od 1898 roku osiadła w Paryżu, odwiedzała Polskę; była między innymi członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka". Otrzymała order Polonia Restituta i Legię Honorową. Artystka malowała pejzaże, martwe natury, wnętrza, ale główną jej dziedziną malarską pozostawał portret. Wybitny talent Boznańskiej spowodował, że jej malarstwo jest obecnie odczytywane, jako jej indywidualny wkład w sztukę, a wyczulenie na kolor jest jedynie zewnętrzną wspólną z impresjonistami cechą jej obrazów, jednak nie pozwalającą łączyć malarki z tym nurtem.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 11 prac tego autora

Olga BOZNAŃSKA ,Kolorowe róże w błękitnej wazie, ok. 1916 - 1918 , olej, tektura, 23 x 29 cm

Cena wywoławcza:

40000.00 PLN
(9638,55USD, 10000,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Martwa natura z herbacianymi różami, 1918 , olej, tektura, 39,5 x 52,3 cm

Cena wywoławcza:

55000.00 PLN
(14473,68USD, 13095,24EUR)

Cena uzyskana:

60000.00 PLN
(15789,47USD, 14285,71EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Martwa natura z białymi różami w błękitnej wazie, ok. 1918 , olej, tektura, 31,5 x 45,5 cm

Numer katalogowy:52

Cena wywoławcza:

55000.00 PLN
(14285,71USD, 12790,70EUR)

Cena uzyskana:

60000.00 PLN
(15584,42USD, 13953,49EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Róże białe i różowe w błękitnej wazie, 1916 , olej, tektura, 30 x 47 cm

Numer katalogowy:61

Cena wywoławcza:

60000.00 PLN
(18750,00USD, 14117,65EUR)

Cena uzyskana:

60000.00 PLN
(18750,00USD, 14117,65EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Martwa natura z bladoróżowymi różami, 1918 , olej, tektura, 32,5 x 42 cm

Numer katalogowy:79

Cena wywoławcza:

48000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

55000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Portret dziewczyny w okularach , olej, tektura, 32,5 x 24,5 cm

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

28000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Portret kobiety, około 1920 , olej, tektura, 76 x 62 cm

Numer katalogowy:51

Cena wywoławcza:

44000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

45000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Kwiaty w wazonie, około 1920 , olej, tektura, 45 x 35 cm

Cena wywoławcza:

23000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

23000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Martwa natura z białymi różami, 1918 , olej, tektura, 38,5 x 50,5 cm

Numer katalogowy:121

Cena wywoławcza:

55000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

60000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Białe róże w wazonie, około 1918 , olej, tektura, 34,7 x 48,5 cm

Cena wywoławcza:

48000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

65000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Portret dziewczynki , olej, tektura, 34,5 x 26,5 cm

Numer katalogowy:109

Cena wywoławcza:

20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

36000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)